x
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок
  • Українська (ua)
  • Російська (ru)

Обираємо лінолеум

Новини


Лінолеум вважається одним з найпопулярніших видів покриття для підлоги, але на сьогоднішній день торговельні мережі пропонують їх така величезна кількість, що розбігаються очі. На що ж звернути увагу при виборі розглянемо далі.

Якщо не враховувати важливих моментів при виборі, то лінолеум може прослужити як один рік так і вибравши хорошої якості лінолеум ви будете радіти його довговічності, адже він може прослужити і 30 і 50 років.


Весь лінолеум прийнято ділити на три основні групи:
- комерційний;
- побутовий;
- натуральний.


З урахуванням будь-якого виду лінолеуму полягає полівінілхлорид (ПВХ), що дозволяє зберегти всілякі властивості лінолеуму, тобто не пропускати звук, має якийсь зігріваючий ефект, але при цьому також виконує безліч ізоляційних функцій. Далі йде скловолокно, після чого малюнок поліуретан - прозорий матеріал, який дає міцність, і чим товще його шар, тим міцніше буде лінолеум. Щоб не виглядати нерозумно і не стояти розглядати в магазині ці шари лінолеуму, варто звернути увагу що є класи лінолеуму, це:
21 клас; 22 клас; 23 клас зносостійкості.


Чим менше клас, тим тонше лінолеум, відповідно він виявиться найменш міцним. З кожним класом вартість вище, тобто 21 клас буде найдешевшим, і 23 буде з найвищою ціною.
Комерційний лінолеум - відрізняється досить високою ціною, здатний витримувати навантаження до 5 тонн на 1 квадратний метр і звичайно ж може прослужити вам близько 50 років. Такий вид лінолеуму варто використовувати в офісних приміщеннях.

Серед усіх цих переваг варто також звернути увагу на такий нюанс, в ньому міститься велика кількість різних формальдегідів, які вивітрюються з часом, навіть через роки, що небезпечно для здоров'я. Слідчо такий вид лінолеуму не рекомендується використовувати в житлових приміщеннях.


Побутовий лінолеум - ділиться на класи, які були вказані вище, власне що і є одними з показників якості.


Натуральний лінолеум - досить товстий, в основі якого лляне масло, деревна смола, також присутній деревний порошок і корковий порошок і в кінці це джгутова тканину. Термін придатності такого лінолеуму починається від 30 років. Варто відзначити, що він здатний витримати навантаження 160кг на 1см². Вартість такого лінолеуму по суті своїй не набагато дорожче побутового під класом 23.


Варто нагадати що жоден з вище запропонованих варіантів лінолеуму не любить вологи, що означає те, що мити його звичайно можна, але використовувати в приміщеннях де постійна волога - не рекомендують навіть самі виробники. Якщо йдеться про пожежонебезпеки, то важливо не забувати, що завжди найбільшої шкоди надає не вогонь, як такої, а випаровування, які виділяються покриттям підлоги.

Найвитривалішою в цьому випадку є саме натуральний, адже він найменше схильний до займання, на інших же класах є ймовірність появи оплавилися слідів і вигорілих ділянок. Вибираючи лінолеум в магазині можна провести невеликий тест самостійно: зігнути невеликий шматочок його, в ході чого буде видно наскільки швидко він розпрямляється, повертаючись в колишню форму, відповідно від цього і залежить наскільки довго він вам прослужить і не порветься він від найменшого впливу з вашої боку.

В цьому випадку істотно програє натуральний так як він складається з натуральних волокон і після того як механічно пошкодиться, він ламається і відновити цей фрагмент малоймовірно. Для того щоб лінолеум, який ви купите прослужив якомога довше важливо його правильно закріпити, що дозволить уникнути усіляких пошкоджень.


Саме, мабуть, головне що варто зробити вибираючи лінолеум це попросити у продавця сертифікат якості, де ви зможете сам переконатися, що немає ніяких компонентів небезпечних для вашого здоров'я і відповідно виходячи з того для якого приміщення буде використовуватися лінолеум варто вибирати покладаючись на його практичність і зносостійкість відповідно до критеріїв вище. Не варто боятися під час покупки підійти і понюхати лінолеум, адже якщо присутній різкий запах, то варто відкласти цей зразок, щоб не жертвувати своїм здоров'ям.