x
Замовити дзвінок
Замовити дзвінок
  • Українська (ua)
  • Російська (ru)

Як правильно выбрати фарбу у квартиру

Новини


Перш ніж вибирати фарбу для робіт в приміщенні потрібно звертати увагу на її безпеку. Адже обравши неправильно фарбу ви можете істотно нашкодити своєму здоров'ю, так як під впливом тепла, світла і вологи починають виділяти безліч хімікатів, які провокують:
- надмірну втому;
- мігрень;
- безсоння;
- подразнення слизових;
- ангіну;
- грип;
- запалення легенів;
- порушення роботи нервової і навіть статевої системи.
Не можна забувати про чітке розмежування фарб, яке існує, це:
- фарби для внутрішніх робіт;
- фарби для зовнішніх робіт.
Не можна ні в якому разі плутати їх місцями, це чревате наслідками здоров'ю.
Що стосується роботи по металу, то виділяють фарби алкідні та олійні. В основі алкидной смоли, а масляна містить оліфу. Варто зазначити що жодна ні інша не боїться перепадів температур, відрізняються за вартістю і проникненню в матеріал. Так, алкідні проникають набагато глибше, в результаті довше тримаються і не доведеться перефарбовувати щороку необхідні деталі.
Якщо ж говорити про роботу по дереву, то точно також використовуються як масляні так і алкідні. Швидкість висихання у масляних довше, відповідно і якість і зносостійкість низька, максимально протримається вона один сезон, і на наступний рік необхідно буде знову фарбувати. Алкідна же проникає набагато глибше, більш стійка, і протриматися може близько двох сезонів.
Говорячи про фасаді будинку, то тут існують силікатні фарби, ні в якому разі не масляні або алкідні, так як ні одна ні другий не будуть триматися в силу структури матеріалу на який наноситься фарба. Важливо запам'ятати, що в складі силікатних фарб є рідке скло, яке внаслідок нанесення полимеризуется. Варто дотримуватися рекомендацій які вказані виробником, таким чином ви збільшите термін служби пофарбованого вироби, так як деякі виробники говорять про термін в 30 років, кажучи саме про силікатних фарбах. Фасадні фарби істотно відрізняються в ціні, адже в їх складі містяться матеріали, які дозволяють бути менш податливими впливу зовнішнього середовища. Серед фасадних також виділяють ті, які дешевше, це вапняні і водоемульсійні, але термін їх служби буде куди менше.
Переходячи вже до внутрішньої частини, важливо пам'ятати, що наприклад для фарбування радіаторів існують окремі види фарби, на яких позначено яку температуру вони можуть витримувати (це близько 120 градусів С.). Не варто економити, краще купити спеціальну фарбу, ніж піддатися впливу важких металів інший, невідповідною фарби. При проведенні будь-яких оздоблювальних робіт слід пам'ятати про безпеку близьких і щоб убезпечити - вивести їх з дому. Для фарбування радіаторів наприклад в дитячих кімнатах рекомендується використовувати акрилові фарби, так як стійка до температур, і безпечна для дітей.
Для того щоб фарба протрималася довше і якісніше, слід попередньо про грунтувати поверхню, яку будете фарбувати, адже таким чином створюється спеціальна плівка, яка сприяє кращому приставання фарби, якщо цього не зробити, ризикує вся краса, яку ви створили, з усіма елементами просто не триматися.
Також слід звернути увагу що існують також силіконові фарби, які є вогнетривкими, тобто не горять, не боїться перепадів температур і не так вигорає як інші фарби. Серед фарб, які також безпечні слід виділити водоемульсійні фарби, які відрізняються своєю нетоксічност'ю, пропускають повітря, в результаті чого стіни дихають і створюють певну циркуляцію повітря.
Якщо не ігнорувати основних правил вибору фарби, а головне для якого виду робіт вона необхідна ви зможете зберегти здоров'я як собі так і своїм рідним, час і кошти.
І не забувайте про найдешевші квартири у Львові від забудовника.